15. Ekserji ve Uygulamaları Yaz Kursu & Yaşar Üniversitesi Ekserji Yöneticisi Sertifikalandırma Programı

İlk ikisi  2004 ve 2005 yıllarında  İzmir`de yapılan, bundan sonra her yıl değişik illerde organize edilen “Ekserji ve Uygulamaları Yaz Kursu”,  bu kez 6-8 Ağustos 2018 tarihleri arasında Yaşar Üniversitemizde gerçekleştirilecektir.

Farklı ekserjetik uygulamalarına ilgi duyan akademisyenlerin, lisansüstü öğrencilerin ve sanayide çalışan mühendis ve araştırmacıların bu etkinliğe  katılımları beklenmektedir. Özellikle, sanayide çalışanlar, bu kursta en son teknolojik gelişmelerden haberdar olacaklar ve burada öğrenecekleri yeni araçlar ile de gerek tasarım gerekse de performans değerlendirme aşamalarında farklı bir bakış açısı kazanmış olacaklardır.

Bu yılki etkinlik, ilk defa olarak,  iki kısımdan oluşacaktır. İlki, üç gün sürecek ve “15.  Ekserji ve Uygulamaları Yaz Kursuolacaktır. Bu kursa tam olarak katılanlara, bir  katılımcı belgesi verilecektir.

İkincisi (bütünün parçası olarak),  ülkemizde ilk defa olarak, 9-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, “Yaşar Üniversitesi (YÜ) Ekserji Yöneticisi Sertifikalandırma Programı” şeklinde olacaktır. Buna katılabilmek için, yaz kursunun başarıyla tamamlanması gerekmektedir. Bu iki günlük programda, ekserjinin değişik uygulamaları, deneysel ve parametrik olarak ele alınacaktır.

Yaz kurs programı ve sertifikalandırma  programı esasları hazırlıklık çalışmaları halen devam etmekte olup, daha sonra duyurulacaktır.