7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarına Katıldık

Bilindiği üzere, her yılın Ocak ayının ikinci haftası, ülkemizde “Enerji Verimliliği Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu bağlamda, Üniversitemizin Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Nurdan YILDIRIM ÖZCAN ve Dr. Arif HEPBAŞLI ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Hacer ŞEKERCİ, 14-16 Ocak 2016 tarihleri arasında, WOW Convention Center Yeşilköy/İstanbul’da gerçekleştirilen söz konusu etkinliğe (http://evf.gov.tr/) katıldılar. Etkinlikte, üniversitemizin standı da yer aldı. Bu standa, üniversitemizde enerji verimliliği ve yönetimi üzerine yürütülen çalışmalar, ziyaretçilere anlatıldı.

evf1

Standımızı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Berat Albayrak onurlandırdı. Sayın Bakana, özellikle, bugünkü bilgimize göre, ülkemizde TS EN ISO 50001: 2011 (Enerji Yönetim Sistemi Standardı) belgesini alan ilk üniversite olduğumuz vurgulandı.

evf2Soldan Sağa: Sayın Engin Duras (Demirdöküm-Solar Proje Yöneticisi), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Berat Albayrak, Dr. Hacer Şekerci, Dr. Nurdan Yıldırım Özcan ve Dr. Arif Hepbaşlı

Dr. Arif Hepbaşlı, Yan Etkinlik: Ürün, Hizmet ve Teknoloji Tanıtımları oturumuna modaratörlük yaptı. Ayrıca, “Ekserji Yönetim Sistem Standardı: Yeni Bir Yaklaşım” isimli ilk bildiriyi sundu. Daha sonra, Dr. Hacer Şekerci, üniversitemizin altı enerji yöneticisi tarafından ortak hazırlanan, “Üniversitelerde Enerji Yönetim Sisteminin Oluşturulması: Yaşar Üniversitesi Uygulaması” bildiriyi sundu. Söz konusu bildirilere, bildiri isimlerinin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.