Sekizinci Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarına Katıldık

2007 yılında Ulusal Enerji Verimliliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle, enerji verimliliği eylemini yaygınlaştırmak için, her yılın Ocak ayının ikinci haftası, ülkemizde “Enerji Verimliliği Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu bağlamda,  Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Nurdan Yıldırım ÖZCAN ve Dr. Arif HEPBAŞLI, Elektrik-Elektronik  Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Hacer ŞEKERCİ ile birlikte, “8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı”na katıldılar.  Bu etkinlik, 11-12 Ocak 2017 tarihleri arasında Yeşilköy/İstanbul’daki WOW Convention Center’de  gerçekleştirildi.

Sergide, üniversitemizde yürütülen enerji verimliliği ve yönetimi üzerine çalışmalarımızı  ziyaretçilere açıklayarak tanıttık (Üniversitemizin, bugünkü bilgimize göre, TS EN ISO 50001:2011 Enerji Yönetim Sistemi Belgesini  alan ilk ve tek üniversite olduğuna dikkat ediniz).

Sergide sunulan posterlere aşağıda verilen linklerden ulaşabilirsiniz.

01-EV Haftası-Enerji Verim Calismalari

02-EV Haftası-TS EN ISO 50001

03-EV Haftası-REELCOOP-Presented

04-EV Haftası-ECOSHOPPING-posted

05-EV Haftası-Atiksu-Isı-Pompası

06-EV Haftası-Bina Kontrol

 

Dr. Hepbaşlı, “Enerji Yönetim Sistem Standardı Kapsamında  Enerji Planlama Prosesi Çıktılarının  Belirlenme Kriterleri” başlıklı sözel sunumunu da gerçekleştirdiği bir oturuma moderatörlük yaptı.